Menu mobile

ogród z brzozami

Ogróz z brzozami to adaptacja istniejącego ogrodu do nowoczesnej bryły domu oraz do otaczającego dom krajobrazu: łąk i rozległego lasu.  Zgodnie z wymaganiami właściceli o prostotę, w ogrodzie zastosowano drzewa, głównie brzozy wielopniowe, oraz trawy w kilku odmianach a także kosodrzewinę. Po metamorfozie ogród prezentuje się wspaniale zwłaszcza u schyłku lata.

ogród naturalny eko

Ogród naturalny eko powstał jako metamorfoza istniejącego ogrodu, stworzony ogród na nowo przywodzi na myśl swobode natury i klimat relaksu. Wykorzystano dużo bylin głównie cieniolubnych, od sąsiada ogród jest oddzielony panelami z bluszczu, skrzynie na warzywa wpasowują się w rabaty, natomiast rabata pod świerkami zostało otoczona płytami chodnikowymi z odzysku, które nadają niepowtarzalny klimat temu miejscu idealnie wpasowując się w otoczenie.

ogród z bambusami

Ogród z bambusami to nowoczesna wersja ogrodu, jest prosta opiera się na liniach pod kątem ok. 45 stopni, co wyznaczyło niezwykle ciekawy trawnik o kształcie trapezu. Ogród składa się z rabaty w całości okalającej taras, złożonej z  bambusów, kosodrzewiny, traw i hortensji, w rabacie jest też ścieżka do kokonu pod brzozami. Rabata z przodu stanowi natomiast ciekawy przedoogródek, zarazem zasłaniający prywatną część.

ogród w stylu boho

Ciekawy i inspirujący ogród przy tzw bliźniaku, ogród ma zaledwie ok 80m2 , w projekcie miejsce na basen, ciekawe rabaty kwitnące, warzywnik, domek narzędziowy oraz oryginalna ścieżka. Wszystkie rabaty są ułożone pod kątem 45stopni, co daje niesamowicie ciekawy efekt przestrzeni na bardzo wąskiej i małej powierzchni.

ogród nowoczesny

 Projekt ogrodu przy tzw zabudowie bliźniaczej, ogród w stylu nowoczesnym, kształty geometryczne, obrzeża pod robota koszącego, ozdobne osłony przy tarasie, zastosowane rośliny mało wymagające.

przedogródek kwiatowy

Przedogródek, podzielony ściężką, która wyznaczyła dwa charaktery tego miejsca. Jedna część jest zwirowa z trawami i lawendami, natomiast druga to kipiaca kwiatami i trawami rabata, która kwitnie od wiosny do jesieni.

SPOTKANIE Z KLIENTEM

Pierwsza wizyta odbywa się na posesji, której dotyczy przyszły projekt ogrodu. Omawiane są potrzeby i oczekiwania klienta co do ogrodu, jego charakteru, dopasowania do domu i życia osób zamieszkujących. Inny ogród potrzebny jest w domu gdzie są dzieci, inny dla osób zapracowanych inny dla osób starszych czy też dla tych którzy poświęcą trochę więcej czasu na pracę w ogrodzie. W czasie pierwszego spotkania może być przeprowadzona inwentaryzacja działki czyli wymiary, usytuowanie domu, istniejącej architektury ogrodowej oraz roślin. Przedstawiona jest wstępna umowa, możliwe terminy. Pierwsze spotkanie jest bezpłatne.

WSTĘPNA KONCEPCJA

Wstępna koncepcja wstępna koncepcja to pierwszy wariant projektu. Przedstawiony zostaje zarys działki z podziałem na strefy:

  • wypoczynkową na przykład: taras, altana, miejsce zabaw dla dzieci,
  • użytkową: warzywniak miejsce na ognisko domek ogrodowy itd.

Są to miejsca uzależnione oczywiście od przedstawionych oczekiwań klienta na pierwszym spotkaniu. Na wstępnym projekcie pokazane są też ścieżki, zarys rabat, oraz architektura ogrodowa. Na spotkaniu z klientem omawiane są poszczególne strefy ogrodu proponowane zmiany oraz roślinność.

 

AKCEPTACJA KONCEPCJI

Kolejne spotkanie z klientem polega na akceptacji projektu po zmianach i uwagach wprowadzonych po przedstawieniu wstępnej koncepcji.

W trakcie prac nad projektem koncepcje poszczególnych rabat, stref ogrodu są również przesyłane mailem do konsultacji.

 

PROJEKT KOŃCOWY

Projekt końcowy zawiera:

  • rzut działki w skali 1:100 lub mniejszej uzależnionej do wielkości działki, na formacie A3,
  • na rzucie działki zaznaczone ścieżki, architektura ogrodowa i szczegółowo rozmieszczenie roślin,
  • zestawienie roślin ilościowo i gatunkowo (drzewa, krzewy, byliny),
  • widok- przykłady architektury ogrodowej, proponowanych materiałów na nawierzchnie (ścieżki, tarasy),
  • rozmieszczenie oświetlenia w ogrodzie.

 

Go to top